Muzeum Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie

Mamy trupa! Spotkanie autorskie z Małgorzatą Starostą

Skansen Kurpiowski jako miejsce pełne kryminalnych tajemnic i dobrego humoru przedstawia Małgorzata Starosta w swojej książce pt. "Na tropie trupa". Autorka spotkała się z miłośnikami dobrej książki przed zabytkowym dworkiem z Brzózek.

Spotkanie odbyło się w sobotę 1 lipca. Małgorzata Starosta opowiadała o powodach i kulisach napisania komedii kryminalnej, której akcja toczy się w naszym Skansenie. Odpowiadała również na pytania publiczności i wspomniała o swoich początkach przygody z piórem. Spotkanie otworzył koncert lokalnej dziecięcej grupy śpiewaczej. Dzieciom towarzyszył na skrzypcach radny Daniel Cwalina oraz młodzi muzykanci z Nowogrodu.

Fanuła książki "Na tropie trupa" jest od samego początku wciągająca. Bohaterka postanawia odwiedzić ukochany Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie, aby złapać oddech i znaleźć wenę do napisania czegoś romantycznego. Jednak cały plan legnie w gruzach, gdy przypadkiem kobieta stanie się świadkiem podejrzanych zakopków, dyrektor Skansenu zniknie bez śladu, a Barbs wyśle Małgonię na komisariat w celu zgłoszenia zaginięcia pewnego "szemranego typa".
W ten sposób blisko stuletni Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie staje się miejscem sensacyjnej akcji w kurpiowskich klimatach. Zapraszamy do lektury i odwiedzin naszego malowczniego Skansenu!
 
 

Fotogaleria