Muzeum Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie

Kurpiowskie warsztaty muzyczne: Koncerty i spotkania z tradycją

W dniach 13-16 czerwca w Nowogrodzie odbędzie się II edycja Warsztatów dla młodych muzyków ludowych z Kurpi, które organizuje Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Tegoroczne warsztaty zgromadzą uczestników z Puszczy Białej i Zielonej, którzy będą doskonalić swoje umiejętności wokalne i rytmiczne.


Po ogromnym sukcesie zeszłorocznych warsztatów młodzi muzycy ponownie mają szansę uczyć się pod okiem wybitnych instruktorów. Tym razem zajęcia poprowadzą Olga Stopińska oraz Piotr Piszczatowski. Warsztaty będą również okazją do spotkań z twórcami ludowymi, którzy koncertowali na największych scenach polskich i światowych, a więc z Apolonią Nowak, Witoldem Kuczyńskim i Anną Raskolnikoff. 


W piątek uczestnicy spotkają się ze swoimi rówieśnikami w ramach warsztatów w Szkole Podstawowej im. Adama Chętnika, natomiast w sobotę, 15 czerwca o godz. 19:00, odbędzie się koncert dla społeczności Nowogrodu. Występ będzie miał miejsce w Kurpiowskiej Wiacie Restauracji Wiszące Ogrody nad Narwią i zakończy się wspólnym grillem oraz potańcówką od godziny 20:00 do 22:00. W zeszłym roku wydarzenie to cieszyło się tak ogromnym zainteresowaniem, że trudno było o wolne miejsce, dlatego warto przybyć nieco wcześniej.


W niedzielę, 16 czerwca o godzinie 10:00, uczestnicy warsztatów przemaszerują ulicami Nowogrodu do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Łomżyńska 13), by wziąć udział w uroczystym otwarciu Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej o godzinie 11:00. Przewidziano także krótki koncert.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i do kultywowania tradycji kurpiowskich!


Janusz Pawlak
Biuro Regionalne NIKiDW w Pułtusku
 

Załączniki