Muzeum Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie

Kryminał z naszym Skansen w tle!

Kryminał z naszym Skansenem w tle? Niemożliwe... a jednak! Każdy może przeczytać książkę, której akcja toczy się między innymi w naszym Skansenie.

Wydawnictwo LIRA wydało książkę pt. "Na tropie trupa". Akcja kryminału toczy się między innymi w Muzeum - Skansenie Kurpiowskim im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. Autorką jest Małogrzata Starosta. Patronat honorowy objął Związek Kurpiów. Za nami pierwsze rozmowy dotyczące spotkania autorskiego. Szczegóły wkrótce!

Autorka komedii kryminalnych Małgorzata Starosta postanawia odwiedzić ukochany skansen kurpiowski w Nowogrodzie, aby złapać oddech i znaleźć wenę do napisania romansu historycznego. Jednak cały plan "bierze w łeb", gdy przypadkiem staje się świadkiem podejrzanych zakopków, dyrektorka skansenu znika bez śladu, a Barbs wysyła Małgonię na komisariat w celu zgłoszenia zaginięcia szemranego typa.

Sensacyjne zwroty akcji, intryga zaplątana jak sznur bursztynowych korali, kurpiowskie klimaty i opowieści pani Jolinki to tylko wierzchołek tego, co kryje się w tej przezabawnej, znakomitej komedii kryminalnej, w której trop trupa to jedynie początek dobrej zabawy.

Polecamy lekturę i zwiedzanie naszego Skansenu, by znaleźć własną inspirację do działania.

Fotogaleria